Opravář zemědělských strojů - SOU Nové Strašecí

Přejít na obsah

tříletý učební obor: OPRAVÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ

Tradiční učební obor Opravář zemědělských strojů (41-55-H/01)  připravuje absolventy na náročnou a různorodou práci  nejen v zemědělství, ale i v ostatních technicky zaměřených oborech. Struktura výuky zajišťuje odbornost především v oblastech zemědělských strojů, spalovacích motorů, svařování plamenem a elektrickým obloukem, strojního i ručního obrábění, kovářství a klempířských prací. Na naší škole má firma STROM Praha, a.s., výhradní dovozce John DEERE pro ČR, odloučené servisní pracoviště, kde se žáci seznámují s nejmodernější zemědělskou technikou. Za produktivní práci získávají žáci odměnu. Veškeré učebnice pro žáky zapůjčujeme zdarma, žákům zajišťujeme zdarma pracovní oděv a obuv.

Podmínky přijetí:
úspěšné ukončení ZŠ, doporučení lékaře pro zvolený obor


Organizace výuky:
Ve všech ročnících se střídá jeden týden praktické výuky v dílnách SOU s týdnem teoretické výuky, probíhající ve škole vybavené moderní didaktickou technikou a učebními pomůckami. Dílny jsou vybaveny kovárnou, třemi svařovnami, hlavní halou pro opravu zemědělských strojů a motorových vozidel, dvěma pracovišti ručního obrábění a klempířství a pracovištěm strojního obrábění.

Dovednosti a osvědčení absolventa oboru:

  • výuční list v oboru Opravář zemědělských strojů

  • průkaz svářeče zdarma

  • řidičský průkaz skupiny B, C a T zdarma

  • zvládnutí oprav a seřízení zemědělských strojů a spalovacích motorů

  • základy zámečnictví, obrábění kovů, klempířství a kovářství


Vyučované předměty:
Český jazyk a literatura, Německý/Anglický jazyk, Občanská nauka, Matematika, Fyzika, Chemie, Biologie a ekologie, Tělesná výchova, Informatika, Motorová vozidla, Ekonomika a organizace, Řízení motorových vozidel, Strojírenská technologie, Strojnictví, Technická dokumentace, Technologie oprav, Základy zemědělské výroby, Zemědělské stroje a zařízení, Odborný výcvik.

Možnost dalšího studia:

Po vyučení je možno absolvovat v SOU Nové Strašecí dvouleté denní studium v oboru Provozní technika a získat maturitní vysvědčení. Při této formě studia náleží rodičům všechny dosavadní sociální dávky a žákům zůstávají všechny výhody (ubytování, stravování) v SOU. Po úspěšném absolvování studia je možno studovat vhodný obor na vysoké škole.

Ubytování:
Pro žáky, kteří nemohou nebo nechtějí dojíždět, je zajištěno ubytování  na nově zrekonstruovaném Domově mládeže 1. kategorie v areálu SOU. Žáci mají k dispozici dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením, kuchyňky, klubovny, knihovnu. V každém  pokoji je televizní rozvod a wi-fi síť s neomezeným přístupem k internetu. Příjezd na Domov mládeže je možný již v neděli od 18:00 nebo v pondělí před vyučováním.  Odjezd je v pátek do 13:30. Poplatek za ubytování
1000,- Kč měsíčně.

Zájmové kroužky:
Zájmové kroužky jsou nabízeny dle zájmu žáků a jsou bezplatné. V současnosti existují kroužky ledního hokeje,výpočetní techniky a motoristický. Žáci mají neomezený přístup k internetu, mohou trávit čas na sportovním hřišti školy, je jim hrazen vstup do posilovny.

Stravování:
snídaně : 15,– Kč
svačina : 12,– Kč
oběd : 35,- Kč
večeře : 30,– Kč
celkem : 92,- KčNávrat na obsah